Depilacja laserem medycznym skuteczny i trwały efekt depilacji na lata
Najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia
4 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Nowoczesna kosmetologia medyczna
25 września, 2019
Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Dzisiejsza medycyna estetyczna proponuje ogromny wachlarz zabiegów, które skutecznie udoskonalają urodę, bez konieczności podejmowania rygorystycznych diet lub ćwiczeń, dodatkowo wiele z nich wykonywana jest bez skalpela oraz nie wymaga specjalnych przygotowań. Kliniki medycyny estetycznej używają co raz to nowszych technologii, które kształtują sylwetkę, poprawiają napięcie skóry, zwalczają zmarszczki i cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Rozwiązania medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie z tego powodu, że wraz z postępem technologii są co raz mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie potrzebują przewlekłego okresu rekonwalescencji; co raz bardziej osiągalne – koszty zabiegów są co raz bardziej przystępne; a także znacznie bardziej efektywne. Zabiegi kosmetologii medycznej:

SKUTECZNE ZABIEGI KOSMETOLOGII MEDYCZNEJ

Laser

Obecnie lasery znajdują szerokie funkcje w medycynie estetycznej. Realizowane badania i korzystające z nich w pracy technologie umożliwiły radzenie sobie z problemami skóry i sylwetki ciała. Do najczęściej wymienianych funkcji laserów w sferze poprawy urody należą zabiegi odmładzające, likwidujące przebarwienia, ślady po trądziku, tatuaże, a także rozstępy lub blizny. Laser używany jest również w walce z niechcianym tłuszczem ( lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Pomimo tego, że botox toksyna botulinowa jest znany w medycynie estetycznej od wielu lat, to ciągle znajduje co raz to nowsze funkcje. Poza usuwaniem zmarszczek i zmniejszaniem nadpotliwości co raz powszechniej wykorzystywany jest również w leczeniu bruksizmu i migren, a także zmianie wyglądu bez potrzeby poddawania się chirurgii plastycznej, chociaż przez uniesienie opadającego czubka nosa albo łagodzenie poziomej zmarszczki między ustami a brodą. Często także botox łączy się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do liftingu, nici liftingujące to stosunkowa nowość, która jest zdecydowanie mniej inwazyjna, a daje zbliżone efekty. Nici liftingujące są umieszczane pod skórą bezpośrednio, a ich zadaniem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi czy wygładzenie skóry szyi. Oddziałuje to pozytywnie na produkcję kolagenu, co jednocześnie regeneruje, wzmacnia oraz podnosi skórę. W przeciągu 12-18 miesięcy nici wchłaniają się, a z tego względu dają lepsze rezultaty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się też o to, żeby w ofertach były także zabiegi, które usuwają nadmiar tłuszczu. Dzięki innowacyjnym technikom można łatwo i zazwyczaj bez bólu usunąć tłuszcz z takich miejsc, jak brzuch, pośladki, uda lub ramiona. W zależności od sposobu, może być wystarczająca nawet jedna wizyta w klinice kosmetologicznej albo niewielka seria skutecznych zabiegów. Zazwyczaj na rezultaty trzeba trochę poczekać, dlatego że nadmierny tłuszcz jest usuwany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów są kriolipoliza, endermologia lub np. liposukcja laserowa. Niestety tego rodzaju zabiegi, chociaż usuwają nawet 40% tłuszczu, nie zastępują diety i ćwiczeń, a zaledwie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Bazą zabiegów autologicznych jest własny surowiec pacjenta, pochodzący z krwi albo komórek tłuszczowych. Zwykle ma to za zadanie odnowienie oraz rewitalizację tkanek. Najbardziej znane w tym zakresie jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wtłacza się pod powierzchnię skóry przez kilkukrotne nakłucia zwykle w obszarze twarzy, dekoltu, szyi albo na dłoniach. Poprzez takie zabiegi tkanki poddają się autoregeneracji: dochodzi do natężenia produkcji kolagenu i rozwoju naczyń krwionośnych. Te działania nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd, elastyczność i gęstość skóry, zmniejszają zmarszczki albo likwidują inne niedoskonałości, ale również mogą odtwarzać i regenerować zniszczone tkanki, co jest używane też w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest podstawowym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej naczelnym zadaniem jest odbudowa i nawilżenie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia przy użyciu igieł kwasu hialuronowego i witamin, aminokwasów i wyciągów roślinnych w specjalistycznych koktajlach, które mają niezwykle pozytywny wpływ na stan skóry. W taki sposób można również przyjmować substancje wspierające rozkład tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna) lub przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest metodą medycyny estetycznej, która spowalnia procesy starzenia oraz jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej klinik medycyny estetycznej oferuje nie tylko poprawki estetyczne, ale całą gamę usług, jakie popularyzują zdrowy tryb życia. Do tego zaliczają się konsultacje, zabiegi, a nawet badania konieczne do zachowania zdrowia organizmu. Zwykle są to też profesjonalne porady na temat pielęgnacji, żywienia, suplementacji lub metod relaksacji. Wszystko z takiego powodu, że wypielęgnowana skóra dłużej zachowuje młodość, jest lepiej odpowiada na działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich efekty są znacznie trwalsze.

 

Komentarze są wyłączone.