Nowoczesna kosmetologia medyczna

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń
Kosmetologia medyczna
11 września, 2019
Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń
Rodzaje depilacji laserowej
25 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia całą paletę interesujących zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale także formują sylwetkę, likwidują tłuszcz, cellulit, nadmierne owłosienie oraz promują rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą ciągle nowsze oraz efektywniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, innowacyjne technologie sprawiają, że zabiegi są mniej inwazyjne, dzięki czemu nie nadwyrężają już sprawności pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, martwego naskórka i łoju pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz pozbycie się z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie usuwa nieczystości z wcześniej otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody zazwyczaj angażują pracę specjalnych maszyn. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i wciąga je do środka. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do uaktywniania procesów naprawczych oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, pozytywny wpływ na stan skóry. Tego typu zabiegi przywracają skórze jędrność i elastyczność oraz zwalniają starzenie.

W tym zakresie można wykorzystać także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także usuwają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zepsute komórki, wzrasta produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki głównie ciekawią tych, którzy pragną pozbyć się nadmiernego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są niepodatne na aktywność fizyczną lub wymagające diety. Współczesna technologia pomogła sporządzić metody, które sprawiają, że tkanki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, ze względu na co o wiele łatwiej je odessać lub przetransportować do wątroby, skąd zwykle usuwane są za pomocą naturalnych procesów przemiany materii. Tego typu zabiegi zwykle mają również dodatkowe dobre efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu albo ułatwiają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, wygładzić zmarszczki, blizny albo rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich metod formowania sylwetki oraz wspomagających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie tkanki tłuszczowej w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją także sposoby wykorzystujące laser lub iniekcję. Z reguły te zabiegi nie są inwazyjne i przynoszą zauważalne efekty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej oraz wyregulowanej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii znane od dawna, ciągle odnajdują lepsze oraz efektywniejsze funkcje, dzięki rozwojowi oraz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na różne obszary ciała oraz tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która likwiduje nadmierne owłosienie z praktycznie każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i tym samym ją odmładza. Z tego powodu część zabiegów drugoplanowo oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją także zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, używają nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wprowadzanych w warstwy skóry, by podnosiły oraz trzymały konkretne partie skóry.

Komentarze są wyłączone.